loading
Baltijos baleto teatras | „Kitas pasaulis" pagal Depeche Mode muziką

Norėdami peržiūrėti turite prisijungti

Baltijos baleto teatras | „Kitas pasaulis" pagal Depeche Mode muziką

0.0

0 Balsai

  • Kaina: 16.00 Eur
  • Kaina prenumeratoriui: 0.00 Eur
Komentarai

„Kitas Pasaulis“ – tai baletas, sujungiantis vieną žinomiausių japonų rašytojų pasaulyje ir grupę, kurios dainas žmonės moka atmintinai. Spektaklio choreografė Marija Simona Šimulynaitė vienoje scenoje įsivaizduoja 43-ejus metus anšlaginius koncertus visame pasaulyje rengiančius depešus ir dešimtmečiu jaunesnį Haruki Murakami romaną „Negailestinga stebuklų šalis ir pasaulio galas“.

Spektaklis – tai etiudai, gimę iš simbolių, filosofijos ir vaizdinių kupinos „Depeche Mode“ muzikos. Jos energija provokuoja judesį ir įtraukia šokėjus į šviesų, lazerių ir vaizdo projekcijų pasaulį. Šokėjai tampa belytėmis mechaninėmis būtybėmis, panirusiomis į mutavusias svajones ir sintetinius pojūčius. Jų kuriami personažai įprasmina nepažintus pasąmonės klodus: spektaklis pranašauja ateitį, į kurią nesuvokdama juda didžioji žmonijos dalis. Futurizmo prisotintame šokio spektaklyje „Kitas pasaulis“ nelieka vietos tikriems jausmams, realybės suvokimui. Aplinką persmelkusi sintetika verčia bendrauti, juoktis, pykti ir net daugintis iš pareigos, nepaisant natūralios žmogaus prigimties. Tai pasaulis, tarsi eksperimentinis laboratorinis inkubatorius, kuriame sunkiai atskirsi vyrą nuo moters – žmonės suvienodėję dėl netikro gyvenimo ir netikrų jausmų, įsiskverbusių į sustabarėjusius kūnus ir tapusių jų dalimi. Tai zona, kurioje žmogų valdo nežinoma, nematoma, bet juntama „sistemos ranka“. Apie realią, tikrą, laisvą, prigimtinę būseną lieka tik svajoti, ką sako ir vienos iš „Depeche Mode“ dainų tekstas: „Dream on… Dream on…“.

Baltijos baleto Teatras (BBT) – tai inovatyvi ir ambicinga šiuolaikinio baleto trupė, gimusi Vilniuje 2009 m. Lietuvos ir užsienio šokio pasaulyje ji išsiskiria savo novatoriškumu, šiuolaikinėmis technologijomis, naudojamomis įvairiose baleto spektakliuose, nestandartiniais šiuolaikinio teatro sprendimais. Trupėje šoka apie 20 profesionalių šokėjų, dalyvaujančių teatro veikloje. Per Baltijos baleto teatro gyvavimo metus buvo sukurta 20 profesionalių spektaklių. Trupė savo veikloje suderina nestandartinius baletui muzikos, scenografijos bei apšvietimo scenarijus, kuria dramos, operos ir šokio projektus tiek suaugusiems, tiek vaikams. Baltijos baleto teatras bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio teatrais bei renginių organizatoriais. Spektaklių kūrimo metu teatras pritraukia skirtingų Lietuvos miestų ir įvairių Europos teatrų (Estijos, Latvijos, Prancūzijos, Italijos, Brazilijos, Ukrainos) dalyvius bei atstovus. Teatro spektakliai keliauja po įvairias užsienio šalis, garsindami Lietuvos vardą. Auditorija taip pat labai įvairi – nuo vaikų, studentų iki vyresnio amžiaus šokio, muzikos ir grožio mylėtojų.

  • Kategorija : Šokis
  • Trukmė : 1val. 8min.
  • Išleidimo data : 2023
  • Šalis : Lietuva
  • Įrašo gamintojas: : UAB „Artis TV"

Parašykite komentarą

Visi komentarai

Mylite kultūrą?

Kviečiame prenumeruoti mūsų naujienlaiškį ir gauti visas Artis.tv naujienas pirmiems!