loading
Danas Aleksa personalinė paroda | Peizažas 8 km/h greičiu | 2024/05/08

Norėdami peržiūrėti turite prisijungti

Danas Aleksa personalinė paroda | Peizažas 8 km/h greičiu | 2024/05/08

0.0

0 Balsai

  • Kaina: 5.00 Eur
  • Kaina prenumeratoriui: 0.00 Eur
Komentarai

Danas Aleksa – konceptualus tarpdisciplininio meno kūrėjas, dirbantis su skulptūros, objekto, performanso bei video menu. Pagrindinės menininko kūrybos ašys yra laikas ir vieta bei jų tarpusavio santykis. Kūryboje autorius analizuoja jį supančią aplinką, socialines ir virtualias
erdves, išryškina su jomis susijusius kasdienių situacijų fragmentus. Danas Aleksa dažnai atsisako tiesmuko kvestionavimo bei pasyvaus stebėtojo pozicijos ir suvokia save kaip šių veiksmų dalyvį. Įvairiai trikdydamas jį supantį kontekstą, laukia galinio atsako, taip vertindamas individualią ir visuomeninę svarbą įvykių procesuose. Tapdamas kūrinio ar jo kūrybos dalimi, Danas Aleksa bando suvokti savo, kaip menininko, bei kitų identitetą įvairiose socialinėse tikrovėse.


Personalinėje parodoje „Peizažas 8 km/h greičiu“ Danas Aleksa pristatė naujausius savo kūrinius – objekto, video ir garso instaliacijas, kuriomis analizuojamas judėjimas bei savęs suvokimas supančioje aplinkoje. Ekspozicijoje buvo pristatomos aktualumo neprarandančios ir kultūros istorijoje nuolat permąstomos temos, kurių ryšių galima rasti ir Milano Kunderos romano „Nemirtingumas“ citatoje: „Plentas pats savaime neturi prasmės; prasmingi tik taškai, kuriuos jis jungia. O kelias yra erdvės pašlovinimas. Kiekvienas kelio gabalas reikšmingas ir
ragina mus sustoti.“ Parodai sukurti Danas Aleksa pasitelkė savo asmeninius išgyvenimus, kada bėgiodamas įvairiuose miestuose, patyrė jų urbanistinį planą. Galerijos salėse fragmentiškai išreikštos kelionės ir įvairių aplinkybių sudarytas suplanuoto kelio kismas, subtiliai prisiliečia prie savęs pažinimo erdvėje ir laike temų. Identiteto problematika išryškinama pasitelkus lengvai atpažįstamus objektus, kaip „Nike“ sportiniai bateliai, kurie bėgančiajam tampa savotišku socialiniu apvalkalu, leidžiančiu jaustis saugiai nepažintuose kontekstuose. Amžina kelionės tema autoriaus kūryboje atsiskleidžia šiuolaikinių procesų kontekste – menininkas neapsiriboja tik fiziškai aplankytomis erdvėmis, bet ir įvertina technologinių galimybių suteikiamą patyrimą, kai vietą pažįstame joje dar nebuvus. Danas Aleksa įtraukia žiūrovą į parodoje kuriamą dinamišką atmosferą ir skatina pasvarstyti apie savo santykį su mus supančia ir nuolat besikeičiančia aplinka.


Danas Aleksa (g. 1971) – 1997 metais įgijo skulptūros magistro laipsnį Vilniaus Dailės akademijoje. 2012-aisiais tapo Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nariu. Menininkas aktyviai dalyvauja personalinėse bei grupinėse parodose, tarptautinėse rezidencijose. Dano Aleksos kūriniai yra papildę Vilniaus bei kitų Lietuvos miestų viešąsias erdves.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

  • Kategorija : Tarpdisciplininis menas
  • Trukmė : 0val. 25min.
  • Išleidimo data : 2024
  • Šalis : Lietuva
  • Įrašo gamintojas: : UAB „Artis" TV

Parašykite komentarą

Visi komentarai

Mylite kultūrą?

Kviečiame prenumeruoti mūsų naujienlaiškį ir gauti visas Artis.tv naujienas pirmiems!