loading
EMERITUS QUARTET | Birštonas

Norėdami peržiūrėti turite prisijungti

EMERITUS QUARTET | Birštonas

5.0

1 Balsai

  • Kaina: 4.00 Eur
  • Kaina prenumeratoriui: 0.00 Eur
Komentarai

„Emeritus Quartet“ – džiazo muzikos ansamblis-kvartetas, kurio nariai – Lietuvos džiazo profesionalai, svariai prisidedantys ne tik prie nacionalinės, bet ir regiono bei Europos džiazo istorijos formavimosi.

Petras Vyšniauskas – daugiausia titulų pelnęs Lietuvos saksofonininkas, jis 1998 m. apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, 2002 m. – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, 2005 metais pripažintas Nacionaline vertybe, 2011 m. jam įteiktas festivalio „Vilnius Jazz“ prizas už nuopelnus Lietuvos džiazui. Petras Vyšniauskas yra vienas iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, gebančių eksperimentuoti ne tik džiazo, bet ir folkloro, klasikinės bei šiuolaikinės akademinės muzikos plotmėje.

Vytautą Labutį kelią į tarptautines scenas pradėjęs 1982 metais, grojo kone su visais Lietuvos džiazmenais. Jis dalyvauja ne viename
tarptautiniame projekte, kuria autorines, savitai aranžuotas lietuviško folkloro kompozicijas, groja įvairiais pučiamaisiais, klavišiniais
instrumentais (neretai keliais tuo pat metu), vadovauja įvairiems ansambliams yra pedagogas. Plačių kūrybinių interesų menininkas
bendradarbiauja ir su akademinės muzikos kūrėjais, rengia performansus su dailininkais, komponuoja muziką teatrui bei kinui.

Eugenijus Kanevičius – vienas universaliausių Lietuvos džiazo bosistų, meistriškai atliekantis plačios stilistinės amplitudės muziką – nuo radikalaus free iki melodingo mainstream. Išradingas muzikas, vienodai puikiai valdantis ir akustinį, ir elektrinį bosą, savo tembrinę paletę dar papildo elektroniniais priedais, trimitu, perkusiniais instrumentais ir balsu.  Bosistas taip pat groja solo, komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui.

Arkadijus Gotesmanas – perkusininkas yra ilgametis Viačeslavo Ganelino, Petro Vyšniausko, Vladimiro Tarasovo, Liudo Mockūno, Dainiaus Pulausko, Tomo Kutavičiaus partneris. Jis groja Vilniaus džiazo orkestre, trio „ACCOsax Freeminded“ , taip pat su Juozu Kuraičiu ir Eugenijumi Kanevičiumi, kitais improvizuotojais. Arkadijus su aktoriais rengia literatūrinius skaitymus, kuria ir įrašinėja muziką teatrui, atlieka ją spektakliuose. Menininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais.

Visi keturi „Emeritus Quartet“ atlikėjai Birštono džiazo festivaliuose dalyvauja nuo 1982 metų ir yra pelnę šio renginio apdovanojimus. Tad koncertas išskirtinis ne tik kvarteto muzikantų meistryste, bet ir ypatinga, tik tarp džiazo mėgėjų galima bičiulyste.

  • Kategorija : Džiazas
  • Trukmė : 1val. 3min.
  • Išleidimo data : 2023
  • Šalis : Lietuva
  • Koncerto gamintojas: : UAB "Videomatas"

Parašykite komentarą

Visi komentarai

Mylite kultūrą?

Kviečiame prenumeruoti mūsų naujienlaiškį ir gauti visas Artis.tv naujienas pirmiems!