loading
Dailininko Eigirdo Scinsko kūrybos paroda „Abstraktūs paveikslai" | 2023/03/21

Norėdami peržiūrėti turite prisijungti

Dailininko Eigirdo Scinsko kūrybos paroda „Abstraktūs paveikslai" | 2023/03/21

0.0

0 Balsai

  • Kaina: 3.50 Eur
  • Kaina prenumeratoriui: 0.00 Eur
Komentarai

Lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjas Eigirdas Scinskas pernai minėjo kūrybos dešimtmetį. Abstrakčiojo meno kūrėjo darbų paroda šį kovą buvo surengta ir koncertų erdvėje „Compensa“ Vilniuje. Joje eksponuoti modernūs didelio formato ant drobės tapyti paveikslai per pastaruosius dešimt metų – jų iš viso menininkas jau yra surengęs gerokai virš dvidešimties. Parodos atidaryme lankytojai turėjo unikalią progą stebėti, kaip gimsta šiuolaikinio meno kūrinys – dailininkas E. Scinskas tapė paveikslą žiūrovų akivaizdoje.

„Abstraktus paveikslas įgauna savo prasmę, prie jo prisilietus žmogaus pasąmonei. Tokie renginiai, kaip parodos – puiki galimybė ne tik pažinti menininką, bet ir pajusti ryšį su abstrakčia tapyba, žvelgiant į aukštą meninę vertę turinčius kolekcinius kūrinius. Tai ir būdas pajusti ryšį, emociją, pamatyti autorių ir galbūt užmegzti ilgalaikę draugystę. Be to, parodų lankymas yra idealus būdas nukreipti mintis nuo intensyvaus kasdienio ritmo ir panirti į kokybišką poilsio laiką“, – įsitikinęs vienas įdomiausių abstrakčiojo meno kūrėjų Lietuvoje.

E. Scinsko darbai mėgstami šiuolaikiniuose interjeruose dėl terapinio jų poveikio. „Mano išskirtumas yra spalvos, – teigia dailininkas. – Aš jų nebijau ir naudoju maksimaliai daug. Manau, kad tai labai pagyvina mūsų vidų.“ Kiekviena spalva turi savo bangas, o bangos turi savo ilgį ir stiprumą, taigi jos veikia žmogų, žadindamos emocijas. Ryškios spalvos ir jų deriniai, anot menininko, žadina vaizduotę. Paties autoriaus fantaziją šiuo metu užvaldęs vanduo ir medūzos. „Medūzų“ serija šiuo metu yra mano išbrandintas ir išaugintas stilius, pajautimas, emocija, tai, kas gimė iš mano vidaus“, – sako parodos autorius. Buvusių parodų tematikos – vandenyno serija, miesto gyvenimo, tylos serijos paveikslai, naujausia – medūzų bei dangaus kūnų serija.

Kūryba E. Scinskui yra į priekį judėti skatinanti ir ribų neturinti saviraiškos forma ir duoklė pasauliui. „Man menas yra ta veiklos rūšis ir paskata niekada nesustoti, nes niekada nežinai, ką dar sukursi“, – teigia šiuolaikinio meno atstovas E. Scinskas. O „Medūzos“ ar kiti būsimi ciklai galbūt padės menininkui išplaukti į plačiuosius vandenis ir sulaukti grįžtamojo ryšio, ko sau per artimiausius kelerius metus linki pats dailininkas.

  • Kategorija : Vizualieji menai
  • Trukmė : 0val. 13min.
  • Išleidimo data : 2023
  • Šalis : Lietuva
  • Įrašo gamintojas: : UAB "Videomatas"

Parašykite komentarą

Visi komentarai

Mylite kultūrą?

Kviečiame prenumeruoti mūsų naujienlaiškį ir gauti visas Artis.tv naujienas pirmiems!