loading
Šviesos ir stiklo instaliacijos DEDICATED TO LIGHT | Urtė Lagunavičiūtė

Norėdami peržiūrėti turite prisijungti

Šviesos ir stiklo instaliacijos DEDICATED TO LIGHT | Urtė Lagunavičiūtė

5.0

1 Balsai

  • Kaina: 2.00 Eur
  • Kaina prenumeratoriui: 0.00 Eur
Komentarai

Paroda DEDICATED TO LIGHT yra antroji dalis dar būsimos parodos DEDICATED TO BLUE.
Šioje parodoje pristatomos šviesos ir stiklo instaliacijos, jų kintamumas. Eksponuojami darbai yra sukurti per pastaruosius septynerius metus. Keturi skirtingi darbai, jų idėjos ir motyvai. Juos jungiantis dalykas – medžiagiškumas ir žiūrovo interpretacijos, kurios papildo darbus ir jiems sukuria naują, gilesnę prasmę.
„Vandens Matrica“
Įsivaizduokite, kad Žemėje nebeliko geriamojo vandens. Taip pat įsivaizduokite galimybę perkelti vandenį į erdvę, kurioje jis neišnyktų. Darbe menininkė vaizduoja vandens virsmą matricos kodais.
Matydami save veidrodyje (darbe) matome ateities viziją, kurioje užkoduojamas ir matrica paverčiamas vanduo.
„Freedom through Colour“
Iliuzija, kurioje žmogaus matymas pakeistų mąstymą. Įtrūkis – išsilaisvinimo, laisvės išraiška. Matydami vaizdinius, juos analizuojame pasitelkdami savo išgyvenimus, kurie sukelia fiziologinius ir psichologinius pojūčius. Taip matymas tampa mąstymu.
„Paviršiaus Įtempiai“
Paviršiaus įtempis – skysčio paviršių veikianti jėga, atsirandanti dėl skysčio molekulių tarpusavio traukos. Ši jėga pasireiškia tik labai ploname, kelių molekulių skersmens skysčio sluoksnyje. Taip atsiranda vanduo – stiklas – plokštumų persidengimas ir sluoksniavimas.

2024 m. sukurtas darbas – tai nauja 2018 m. darbo temos interpretacija.
Šis kūrinys – simbolinis parodos apibendrinimas. Jis atskleidžia, kaip keitėsi menininkės požiūris į stiklo medžiagą. Darbas atspindi menininkės kūrybinę kelionę vitražo meno srityje. Stiklo ir šviesos instaliacijos nedažnas reiškinys Lietuvos meno lauke.
Šia paroda menininkė nori plėsti šios šiuolaikinio vaizduojamojo meno rūšies vietą kultūroje. Urtė Lagunavičiūtė (g. 1999 m.) – vitražistė, stiklo ir šviesos
instaliacijų kūrėja. 2022 m. baigusi įvietinto meno katedros, vitražo specialybės bakalaurą Vilniaus dailės akademijoje. Šiuo metu studijuoja vitražo magistrą. Menininkė savo kūryboje tyrinėja, kaip žiūrovą veikia šviesa ir spalvos. Autorės darbuose perteikiamos šių dienų aktualijos ir problemos tampa esminiu kūrinių leitmotyvu. Interaktyviomis šviesos ir stiklo instaliacijomis menininkė skatina žiūrovą įsigilinti į darbą ir jį interpretuoti savaip, taip papildant darbo reikšmę.

  • Kategorija : Vizualieji menai
  • Trukmė : 0val. 2min.
  • Išleidimo data : 2024
  • Šalis : Lietuva
  • Įrašo gamintojas: : UAB „Artis TV"

Parašykite komentarą

Visi komentarai

Mylite kultūrą?

Kviečiame prenumeruoti mūsų naujienlaiškį ir gauti visas Artis.tv naujienas pirmiems!