loading
GRAND TRIO | Vilnius

Norėdami peržiūrėti turite prisijungti

GRAND TRIO | Vilnius

0.0

0 Balsai

  • Kaina: 4.00 Eur
  • Kaina prenumeratoriui: 0.00 Eur
Komentarai

„Grand Trio Vilnius“ – violončelininkas ir dirigentas Dadvidas Geringas, pianistas Petras Geniušas ir smuikininkė, Valstybinio Vilniaus kvarteto primarijė Dalia Kuznecovaitė – kartu pradėjo muzikuoti 2021 m. Trio ypatingą dėmesį skiria itin retai Lietuvoje bei užsienyje skambantiems opusams. Artimiausiuose ansamblio planuose – koncertai Lietuvos, Vokietijos, Italijos koncertų salėse. 2022 m. kolektyvas įrašė abu Johanneso Brahmso sekstetus (T. Kirchnerio perdirbinys fortepijoniniam trio), surengė ne vieną koncertą, kuriame skambėjo Anatolijaus Šenderovo, Broniaus Kutavičiaus, Fausto Latėno ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai.

Davidas Geringas yra klasikinės muzikos atstovas. Neįtikėtinai platus repertuaras, apimantis laikotarpį nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos, liudija nepaprastą atlikėjo smalsumą, ypatingą techninę meistrystę ir vidinį lankstumą. Intelektualumas, stilistinis įvairiapusiškumas, intuityvus melodijos ir tonų pajautimas pelnė muzikui ypatingą pagarbą ir pripažinimą visame pasaulyje. 1970 m. jis laimėjo aukso medalį tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse. Tuomet 24-erių violončelininkui, apdovanojimas atvėrė garsiausių pasaulio koncertų salių duris. Nuo 2000 m. D. Geringas vis dažniau pasirodo ir kaip dirigentas. Davido Geringo nuopelnai yra įvertinti daugybe apdovanojimų, taip pat ir Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Petras Geniušas – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per siauras: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius jungiančiuos projektuose. Įgimtas smalsumas skatina jį nenuilstamai plėsti savo muzikinį akiratį – nuo anglų virginizmo ir įvairių pasaulio tautų folkloro iki avangardinės muzikos, džiazo ir elektronikos. Grįžtamuoju ryšiu visi šie interesai praturtina ir menininko klasikinio muzikavimo praktiką. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius, koncertuoja su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais. Jo scenos partneriais yra buvę M. Rostropovičius, Y. Menuhinas, R. Katilius, A. Kniazevas, D. Geringas, V. Noreika.

Dalia Kuznecovaitė – viena ryškiausių šių dienų Lietuvos smuikininkių, daugelio tarptautinių ir šalies konkursų laureatė. Tarptautinį
pripažinimą pelnė iškovojusi aukso medalį prestižiniame H. Szeryngo konkurse (Meksika, 2008) ir tapusi J. Brahmso konkurso laureate (Austrija, 2008). Smuikininkė nuolat koncertuoja kaip solistė su daugeliu orkestrų: simfoniniais orkestrais „Deutsche Radio“, „Norddeutsche Philarmonie“ (Vokietija), Bretanės simfoniniu orkestru (Prancūzija), Karintijos simfoniniu orkestru (Austrija), Kalgario simfoniniu orkestru (Kanada), Kataro filharmonijos simfoniniu orkestru, simfoniniu orkestru „Languedoc Roussillon“ (Prancuzija), Ščecino simfoniniu orkestru (Lenkija), Meksikos valstybiniu ir Meksikos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, Monterėjaus simfoniniu orkestru (Meksika), Kijevo filharmonijos simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kt. Nuo 2015 m. gruodžio smuikininkė yra Valstybinio Vilniaus kvarteto primarijė.

  • Kategorija : Klasika
  • Trukmė : 1val. 23min.
  • Išleidimo data : 2023
  • Šalis : Lietuva
  • Koncerto gamintojas: : Artis.tv

Parašykite komentarą

Visi komentarai

Mylite kultūrą?

Kviečiame prenumeruoti mūsų naujienlaiškį ir gauti visas Artis.tv naujienas pirmiems!