loading

Norėdami peržiūrėti turite prisijungti

Tapybos paroda "Mitologinis skrydis" LR Seimo III rūmuose, Erika Petunovienė, 2022 m.

0.0

0 Balsai

  • Kaina: 1.00 Eur
  • Kaina prenumeratoriui: 0.00 Eur
Komentarai

Dailininkei Erikai Petunovienei suteiktas Meno kūrėjo statusas, Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Dailės ir technologijų magistras, VDU.

Dailininkė surengusi arti 20 personalinių parodų, dalyvavo virš 40 grupinių parodų, meno simpoziumuose Lietuvoje ir užsienio šalyse (Australijoje, Korėjoje, JAV, Vokietijoje, Indijoje, Italijoje, dalyvavo 12-oje Florencijos bienalėje ir kt.). Kūryba publikuojama tarptautiniuose šiuolaikinio meno kataloguose bei meno žurnaluose (MUSA International, WE Contemporary, Universal Artist, Art International Contemporary ir t.t.). Menininkė aktyviai dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose projektuose, meno aukcionuose bei paramos projektuose.

2022 m. spalio 4 d. Lietuvos Respublikos Seimo III rūmų parodų galerijoje atidaroma Erikos Petunovienės – Aytės  tapybos paroda „Mitologinis skrydis“. Lietuvai ir pasauliui sudėtingu laikotarpiu tapyti paveikslai atspindi tarpinę būseną tarp atminties ir naujo matymo, buvimo namuose būsenos ir  kelionių į nepažįstamas plotmes. Parodos koncepcija yra įkvėpta klasikinės graikų kultūros sampratos „nostos“, kuri reiškia ilgą grįžimą namo jūra. Senovės pasaulyje retas išgyvenusių karių sugrįžimas namo po karo savaime buvo laikomas vertybe, tačiau šis literatūrinis motyvas taip pat turėjo ir kitą prasmę – nuo pasaulietiškų konfliktų, perversmų ir neramumų atribotas herojus jūroje tarsi patekdavo ties pasaulio kraštu, kurį valdo jau nebe žmonės, bet dievai ir pusdieviai ar fantastinės būtybės, ir kuriame susilieja ribos tarp realybės ir transcendencijos. Ilga kelionė namo herojui tapdavo dovana, leidžiančia pamatyti tikruosius pasaulio egzistavimo principus, nepaliestus žmogiškų ydų. 

  • Režisierius : Erika Petunovienė Ayte
  • Kategorija : Dailė
  • Trukmė : 0val. 3min.
  • Išleidimo data : 2022
  • Šalis : Lietuva
  • Įrašo gamintojas: : Petal Clip

Parašykite komentarą

Visi komentarai